جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه ای خطاب به ریاست قوه قضائیه از اقدامات اخیر ایشان در نگارش نامه ای به رهبر انقلاب برای احقاق حقوق دانشجویان ستم دیده بورسیه تشکر نمودند و خواستار ورود جدی قوه قضائیه به پرونده سیاسی و جناحی دانشجویان بورسیه شدند.
وزارت علوم به دنبال فرسایشی کردن بررسی حقوق دانشجویان بورسیه می باشد
نسخه چاپي
تاريخ: ۲۱:۴۶:۲۳ ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه ای خطاب به ریاست قوه قضائیه از اقدامات اخیر ایشان در نگارش نامه ای به رهبر انقلاب برای احقاق حقوق دانشجویان ستم دیده بورسیه تشکر نمودند و خواستار ورود جدی قوه قضائیه به پرونده سیاسی و جناحی دانشجویان بورسیه شدند.

متن این نامه در ادامه می آید:
حضرت آیت الله آملی لاریجانی دامت افاضاته
ریاست محترم و بصیر قوه قضاییه
با عرض سلام و تحیت

ایام عزای سید و سالار شهیدان و ارباب مجاهدان راه حق را به محضر ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)، رهبر عظیم الشان انقلاب و عموم آزادگان عالم تسلیت می گوییم و همگان را به دفاع از حق و مبارزه با ظلم در هر رنگ و لباسی دعوت می کنیم.

مراتب قدردانی دانشجویان مظلوم بورسیه و خانواده های ایشان را به خدمت حضرتعالی، به خاطر اقدامات جنابتان در نگارش نامه به مقام معظم رهبری  در احقاق حق مظلومان ابلاغ نموده اعلام می کنیم که زین پس چشم امید دانشجویان مظلوم بورسیه بیش از پیش به حضرتعالی به عنوان منصوب ولی فقیه زمان و مسئول قوه قضاییه نظام مقدس جمهوری اسلامی دوخته خواهد بود.

متاسفانه در حال حاضر مشکلات بسیاری گریبان گیر دانشجویان بورسیه است که هم از نظر روحی و هم از نظر علمی باعث به هم ریختگی نظام زندگی آنان شده است. "لغو بورس دانشجویان بورسیه که دارای حکم بورسیه بوده اند "پا برجا بودن احکام ظالمانه ادامه تحصیل با هزینه شخصی در بسیاری از دانشگاه ها"، "گرو گرفتن چک های چند ده میلیونی به عنوان تضمین شهریه در دانشگاه های مختلف"، "عدم همکاری جدی و واقعی وزارت علوم و دانشگاه ها در امر جایابی"، "پایبند نبودن دانشگاه ها به اعلام نیازهای قبلی دانشجویان و لغو خودسرانه آن ها" و "اخراج فارغ التحصیلان از محل تعیین شده برای خدمت" همگی دانشجویان مظلوم و بی پناه را به شکنجه مزمن روحی گرفتار کرده است. وزارت علوم با بازی پیچیده خود و در سایه مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی، هر بار از حربه های مختلف استفاده می کند، تا بتواند دانشجویان را به خستگی دچار کرده و آنان را از حقوق قانونی بورس محروم نماید و به هدف غایی خود یعنی خالی کردن دانشگاه ها از نیروهای ارزشی دست یابد.

مزمن و طاقت فرسا شدن این ماجرای غلط و ظالمانه روح و روان تمام دانشجویان بورسیه و خانواده های آنان را عذاب می دهد. از طرف دیگر ناامنی روانی شدیدی در جامعه نخبگانی و دانشگاهی به وجود آمده است. موج برخورد با نیروهای ارزشی و متدین در برخی دانشگاه ها آغاز شده است که رهبر معظم انقلاب نسبت به آن هشدار داده اند. از حضرتعالی درخواست عاجل داریم که دستورات مقتضی را برای ورود فوری محاکم صالحه قضایی در پرونده دانشجویان بورسیه و بازگرداندن حقوق از دست رفته آنان، صادر فرمایید. ان شاالله این قدم خیر موجبات آرامش روانی اقشار مختلف جامعه دانشگاهی مخصوصا دانشجویان مظلوم بورسیه را در پی خواهد داشت و برگ زرینی را به افتخارات بی شمار قوه قضاییه خواهد افزود.

با تشکر
جمعی از دانشجویان بورسیه