سر مقاله

ويترين محصولات
برگزاری دوره ی آسیب شناسی نظام آموزش عالی

دوره ی یک روزه ی آسیب شناسی نظام آموزش عالی در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود

منشور اقتصاد مقاومتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رونمایی شد/دانلود

منشور اقتصاد مقاومتی و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به همت قرارگاه شهید احمدی روشن و معاونت علمی سازمان بسیج دانشجویی رونمایی شد

ابراهیمی: دولت شدیدترین برخورد را با دانشجویان انجام می‌دهد / رئیسی: مجلس در مورد شیر و تخم مر...

صبح امروز نشست خبری با موضوع بررسی قراردادهای نفتی جدید،در سالن شهید شهبازی سازمان بسیج دانشجویی با حضور اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار شد.

دوره دانشجو خبرنگار اقتصادی برگزار می شود

اولین دوره آموزش خبرنگار اقتصادی ویژه مسائل اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

ثبت نام در دوره های قرارگاه شهید احمدی روشن

معاونت علمی سازمان بسیج دانشجویی با همکاری قرارگاه شهید احمدی روشن دوره های دیپلماسی اقتصادی و تحریم و همچنین بررسی مشکلات نظام بانکی را برگزار می کند.

از دفن و امحاء تا کمبود و واردات محصولات کشاورزی

تلمبار شدن ده‌ها تن پیاز و خرید زیرقیمت گوجه فرنگی از کشاورزان تا دفن ۱۷۰۰ تن سیب زمینی و ۶۰ هزار تن مازاد این محصول که روی دست کشاورزن لرستانی مانده است، از مواردی است که حکایت از اضافه تولید این محصولات دارد.

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به نمایندگان مجلس

همان طور که مستحضرید ، کشور از نظر اقتصادی در شرایط رکود به سر می‌برد و خارج شدن از این وضعیت نیازمند عزم جدی مردم و تمام بخش‌های حاکمیت از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی نفت دانشگاه امیرکبیر ایرادات اصلی قراردادهای جدید نفتی را تشریح کرد

بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی نفت دانشگاه امیرکبیر ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با وزارت نفت برای تجدیدنظر در قراردادهای جدید نفتی، ایرادات اصلی این قراردادها را تشریح کرد.

"کودشیمیایی" و "چاه عمیق" میراث خبیث پهلوی/ایران به "رنسانس کشاورزی" نیاز دارد

استاد دانشگاه در حوزه کشاورزی برخی مؤلفه های وارداتی از غرب را برای محیط زیست و کشاورزی ایران به «سرطان» و «افعی» تشبیه کرد و گفت: کشاورزی ایران به یک رنسانس نیاز دارد و باید از مدل های بومی در توسعه کشاورزی استفاده کنیم.

طرح راهبردی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دولت یازدهم همچنان مظلوم است!

«مهمترین طرح راهبردی صنعت نفت بعد از پارس جنوبی»، «مهمترین طرح پالایشی کشور» و «طرحی که تکمیل آن از نان شب واجب‌تر است»، از جمله تعابیر بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در دو سال و نیم اخیر است و در ظاهر نشانه‌هایی از دیدگاه مثبت وی برای احداث این پالایشگاه است.

مجلس «پژو» را تحریم می‌کند/ قرارداد محرمانه معنی ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح تحریم شرکت فرانسوی پژو توسط مجلس خبر داد.

دولت باید موسسات غیرمجاز را ریشه کن کند/ بانک مرکزی نباید به تهدید لفظی بسنده کند

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بانک مرکزی نباید به تهدید لفظی بسنده کند، گفت: رشد بدبینی مردم به یک موسسه مالی و بانکی نشانگر ضعف نظارتی دولت از طریق بانک مرکزی است.

موانع صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

با تحریم واردات محصولات کشاورزی ترکیه به روسیه، فرصت مناسبی برای برخی محصولات ایرانی برای حضور در این بازار فراهم شده است.

کشاورزی می تواند جایگزین نفت شود/کشاورزان در انگلیس اعیان‌نشین هستند

یک پژوهشگر اقتصادی ضمن تشریح الگوی کشورهای موفق در زمینه کشاورزی، تصریح کرد، برای حل مشکلات این بخش دولت باید با تفکر خودکفایی و مدیریت جهادی وارد میدان شود.

آغاز دور تازه‌ کپی‌کاری محصولات فرانسوی در ایران/ پژو با ایران چه کرد؟

داخلی‌سازی محصولاتی که در سالهای گذشته در فرانسه تولید می‌شدند نه‌تنها پتانسیل صنعت قطعه‌سازی کشور را کاهش خواهد داد، بلکه در نهایت فقط هزینه‌هایی را به کشور تحمیل و ما را به کپی‌کار محصولات دست‌چندم اروپایی تبدیل خواهد کرد.

پیمان پولی راهکار بهبود مبادلات مالی بین ایران و روسیه

رییس اتاق بازرگانی مشترک بازرگانی ایران و روسیه معتقد است که پایین آمدن ارزش روبل تنها مشکل مبادلات تجاری ایران و روسیه نیست بلکه نوسانات ریال هم در صادرات کالاهای روسیه به ایران تاثیر منفی می‌گذارد.

پیمان پولی دوجانبه و سرمایه‌گذاری چین در ایران

گرچه کشور چین تاکنون با بیش از ۳۷ کشور جهان پیمان پولی دوجانبه امضاء کرده که نشان از تمایل این کشور به حذف دلار و یورو از عرصه تجارت خارجی این کشور دارد، ولی انفعال مسئولین جمهوری اسلامی تا پیش از این باعث شده ایران در این زمینه دستاوردی نداشته باشد.

فاسد شدن هزار تن گندم در دومین استان بزرگ تولیدکننده گندم

آنچه که امروز استان گلستان از آن رنج می برد تخلفات گسترده سودجویان و طمع ورزانی است که از گندم این محصول استراتژیک کشور برای خود نردبانی برای رسیدن به سود و پول بیشتر درست کرده اند .