پيامک ها
+آرشيو
پيامک ها
+آرشيو
ويژه ها
سر مقاله

ويترين محصولات
دوره دانشجو خبرنگار اقتصادی برگزار می شود

اولین دوره آموزش خبرنگار اقتصادی ویژه مسائل اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

ممانعت دانشگاه تهران از برگزاری نشست«نرخ سود بانکی» به رغم حضور سخنرانان

نشست «آسیب‌شناسی اقتصاد ایران؛ بایدها و نبایدهای نرخ سود بانکی» که قرار بود امروز با حضور حسینی هاشمی مدیرعامل اسبق بانک صادرات و پاشایی‌فام مدیرعامل اسبق بانک سپه در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار شود، با وجود حضور سخنرانان لغو شد.

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به رئیس جمهور /پس از دوسال نه تنها رکود مرتفع نشد که ب...

متاسفانه نه-تن‌ها معضل رکود مرتفع نشد بلکه بر شدت آن افزوده شد؛ که از جمله مهم‌ترین دلایل آن، گره‌زدن تمام مشکلات به تحریم‌ها و سعی در امیدوار‌سازی جامعه به بهبود شرایط اقتصادی در دوران پساتحریم بوده است که متأسفانه همین گونه انتظاربخشی بر رکود فعلی شدت بخشیده است.

برگزاری اولین دوره آموزش تخصصی مبارزه با مفاسد اقتصادی

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی بسیج دانشجویی از برگزاری اولین دوره آموزش تخصصی مبارزه با مفاسد اقتصادی از ۱۸ مهر خبر داد.

کجای دنیا بانک‌ها منابع را با نرخ صفر تجهیز کرده و با نرخ های ۲۵ و ۳۰ درصد وام می‌دهند؟

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در واکنش به مصاحبه آقای میرمحمدصادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با خبرگزاری فارس در خصوص منابع قرض الحسنه، در نامه ای به ایشان شفافیت منابع و مصارف قرض الحسنه را از بانک مرکزی درخواست کرد.

بیانیه تشکل های بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد /5 ایراد اساسی نظام بانکی کشور

۶ تشکل بسیج دانشجویی دانشکده‌های اقتصاد ضمن بیان ایرادهای اساسی نظام بانکی کشور از رئیس‌جمهور و مسئولان خواستند در جهت رفتن به سمت اقتصادی سالم و عاری از ربا با استفاده از تعالیم دین مقدس اسلام تلاش کنند.

دانلود جزوه پاسخی برای تاریخ

انقلاب اسامی امروز در یک مقطع تاریخی و تاریخ ساز قرار گرفته است. تعبیر پیچ تاریخی از رهبر معظم انقاب اسامی و نیز شرایط منطقه‌ای و جهانی مؤید این موقعیت استثنایی و تاریخی است. در چنین شرایطی، انقلاب اسامی به بهانه توافق هسته‌ای در معرض یک آزمون بزرگ قرار دارد. مسئله توافق هسته‌ای و تأثیر آن در سرنوشت بلند مدت کشور یک مسئولیت مهم و قطعی، بر دوش دلسوزان انقلاب اسامی قرار میدهد که نمیتوانند نسبت به این...

تاکید شش دانشگاه بر حضور رئیس بانک مرکزی در دانشگاه و پاسخگویی به سوالات دانشجویان

در پی دعوت مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران از دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی برای حضور در این دانشگاه و پاسخگویی به سوالات دانشجویان دانشگاه های مختلف، بسیج دانشجویی شش دانشگاه در نامه ای از رئیس کل بانک مرکزی خواستند تا حتما در این جلسه پرسش و پاسخ عمومی در تاریخ ۱۰ خرداد ماه حضور یابند

رئیس بانک مرکزی پاسخ ندهد، مقابل بانک مرکزی تجمع می‌کنیم+تصویر دعوت نامه

 مسئول مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: جنبش دانشجویی در مطالبه تخصصی مسائل کشور که از خواسته های رهبری از دانشجویان بوده عملکرد مناسبی داشته و حال نوبت مسئولین است که طبق دستورات رهبری، پاسخگو باشند.

دولت باید موسسات غیرمجاز را ریشه کن کند/ بانک مرکزی نباید به تهدید لفظی بسنده کند

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بانک مرکزی نباید به تهدید لفظی بسنده کند، گفت: رشد بدبینی مردم به یک موسسه مالی و بانکی نشانگر ضعف نظارتی دولت از طریق بانک مرکزی است.

خیال بانک‌ها راحت؛ خبری از نظارت نیست تخلف کنید و لبخند بزنید

با وجود انتشار گزارش بازرسی بانک مرکزی درباره تخلف فاحش پست بانک در تضییع حقوق مشتریان، کمترین واکنشی از سوی بانک متخلف، متولی نظارت یعنی بانک مرکزی و دستگاه قضایی مشاهده نشده و باید به بانک‌ها مژده داد که خیالتان راحت، تخلف کنید و لبخند بزنید.

سودهای بالای بانکی از جیب سهامداران پرداخت می‌شود/ نقدینگی ۹۰۷ هزار میلیارد تومان شد

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به رشد ۱۶ درصدی نقدینگی در ۸ ماهه امسال از رسیدن حجم کل نقدینگی به رقم ۹۰۷ هزار میلیارد تومان خبر داد.

فرار مالیاتی ۸۰ هزار میلیارد تومان در سال/ قاچاق کالا ۲۰ میلیارد دلار

یک استادیار اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی در مقاله‌ای با عنوان اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: در حالی که ظرفیت پرداخت مالیات در اقتصاد ایران ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است، اما حداکثر مالیات در ایران حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری از آلمان/ شل بدهی ۳ میلیارد دلاری خود را می‌پردازد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری از سوی موسسه هرمس آلمان، گفت: شرکت شل انگلیس بدهی ۳ میلیارد دلاری خود را به زودی می‌دهد.

رکود صنعت خودرو با حمایت ۲۵۰۰ میلیاردی هم رفع نشد/ تصمیم‌گیران اقتصادی دولت چه کسانی‌ هستند؟

۲۵۰۰میلیارد تومان از منابع بانکی در حالی به فروش خودروهای انبار شده در پارکینگ خودروسازان اختصاص یافت که پس از توقف نام نویسی‌ها، دوباره رکود به فروش خودروسازان بازگشته و به اصطلاح «آش همان آش است و کاسه همان کاسه» و مشخص نیست که چه کسی برای تیم اقتصادی دولت تصمیم‌ می‌گیرد؟

تایید صندق بین‌ المللی پول بر رکود و افزایش بیکاری

گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول از شاخص‌های اقتصادی ایران نشان داد که اقتصاد این کشور هنوز از رکود خارج نشده و در برخی بخش‌ها حتی با لغو تحریم‌ها نیز شاهد بهبود نخواهیم بود.

احراز تخلف سیف و نعمت زاده در یک رانت

دو عضو شورای رقابت اعلام کردند: این شورا درجلسه دوشنبه خود پرونده موسوم به رانت ۶۵۰ میلیون یورویی را بررسی و ایجاد انحصار، رانت، شکل‌گیری بازار غیررقابتی و پرداخت به یک جریان خاص را تائید کرد.

هشدار مستخدمین به دستکاری ۵۰ هزار میلیاردی آمار نقدینگی

معاون اسبق بانک مرکزی گفت: دستکاری آمار نقدینگی بعد از گذشت یک سال یک کار استثنایی است که در هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد، بانک مرکزی بر عکس همه دنیا اول آمار را تغییر می‌دهد بعد توضیح می‌دهد!