سر مقاله

ويترين محصولات
بیانیه 5 بسیج دانشجویی دانشکده های تعلیم و تربیت پیرامون سیاست اخیر وزارت آموزش و پرورش در باب...

به جای تبدیل مدرسه به بنگاه اقتصادی، مدیریت مدارس دولتی را تقویت کنید 

کاهش شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی دوره متوسطه/ آموزش مهارت‌ها به دانش‌آموزان

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از کاهش شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی در دوره متوسطه خبر داد و گفت:‌ تلاش می‌کنیم رشته‌های هنرستانی را متمرکز کنیم و طیفی از مهارت‌‌ها را به دانش‌آموز ارائه دهیم.

۹ معلم ایرانی در بند، ظریف همچنان می‌خندد!

ظریف هم چنان می خندد! مثل تمام بیشتر از دو سال گذشته، و دستگاه دیپلماسی کشور که بنا بود با تنش‌زدایی و بستن با کدخدا، گره‌ای از مشکلات اقتصادی مردم وا کند، در دفاع از حقوق شهروندان ایرانی سخت ناتوان نشان داده است.
 

اجرای طرح رتبه بندی معلمان؛ تبعیض یا عدالت؟

مسئولان آموزش و پرورش هدف از اجرای طرح رتبه‎بندی را افزایش انگیزه معلمان می‎دانند، در حالی که برخی کارشناسان نظام آموزشی کشور، معتقدند اجرای این طرح به عمیق‌تر شدن تبعیض‌ها دامن می‎زند.

۴۰۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی و عراقی در ایران تحصیل می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر قریب به ۴۰۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی و عراقی در مدارس ایران مشغول تحصیل هستند.

فیلم/ سوال کنکوری روحانی از دانش‌آموزان!

رئیس‌جمهور امروز در سؤالی سخت از دانش‌آموزان خواست راهکارهای حل مشکلات محیط زیست، آب، خاک، اشتغال، جوانان و ... را مطرح کنند.

ماجرای «خارج شدن نیروهای بازنشسته از آموزش و پرورش» تشریح شد

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، ماجرای مصوبه جدید مجلس و احتمال خارج شدن نیروهای بازنشسته از آموزش و پرورش را تشریح کرد.

تلاش برای حل مسائل آموزش‌وپرورش در برنامه ششم توسعه جدی‌تر شود

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به کاهش تعداد نیروی انسانی این وزاتخانه به ۹۷۸ هزار نفر خطاب به رئیس جمهور گفت:‌ در برنامه ششم توسعه،‌ اهتمام همگان به آموزش‌وپرورش و حل مسائل آن جدی‌تر شود تا موفق به امیدآفرینی در جامعه فرهنگیان شویم.

اجرای فاز نخست رتبه‌بندی معلمان تا سال ۹۵ و سرنوشت این طرح در سال ۹۶

وزیر آموزش‌وپرورش گفت:‌ در سال‌های ۹۴ و ۹۵ فاز نخست طرح رتبه بندی معلمان اجرا می‌شود و از سال ۹۶ وارد فاز دوم این طرح خواهیم شد.