پيامک ها
+آرشيو
پيامک ها
+آرشيو
ويژه ها
سر مقاله

ويترين محصولات
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به نمایندگان مجلس

همان طور که مستحضرید ، کشور از نظر اقتصادی در شرایط رکود به سر می‌برد و خارج شدن از این وضعیت نیازمند عزم جدی مردم و تمام بخش‌های حاکمیت از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

اقتصاد مقاومتی قیام علیه سوداگری

اقتصاد مقاومتی، مقصد نیست، مسیر است. مقصد،‌ همان جهاداقتصادی است. اما گام اول در هر نوع جهاد فی‌سبیل‌الله، مقاومت است. الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا..‌. پس اقتصاد مقاومتی، نوعاً برای دوره گذار است. گذار به افقی آرمانی. در این دوره گذار، مهم تر از همه آن است که اولاً بدانیم مقاومت در مقابل چه؟ که؟ چگونه؟ و ثانیاً از فرصت‌ها برای تثبیت آرمان‌های اقتصادی، استفاده حداکثری داشته باشیم.

از اقتصاد مقاومتی تا مقاومت اقتصادی

اسرائیل و حامیان اقتصادی او شامل شرکت های سرمایه گذاری کننده ی کلان در اسرائیل، شرکت هایی که همکاری های گسترده با رژیم اشغالگر قدس دارند، شرکت هایی که به دلیل خوش خدمتی از جانب رژیم اشغالگر قدس مورد تقدیر قرار گرفته اند و یا سرمایه داران اصلی آن صهیونیست ها و حامیان اصلی اقتصادی اسرائیل هستند، پیش قراول این حرکت هستند.

از اقتصاد صلواتی تا اقتصاد مقاومتی

طرحِ فراسیاستِ میان‌مدّت «پیشرفت و عدالت» برای دهه‌ی چهارم جمهوری اسلامی (97-1388)، مستلزم کاربست فراسیاستهایی متناظر در ساحتهای فرهنگ، اقتصاد و سیاست است که فراسیاست اقتصاد مقاومتی، نوعی فراسیاست میان‌مدّت است که «جهت‌دهی راهبردی» برنامه‌های توسعه‌ی پنج ساله، سیاستهای کلان اقتصادی و سیاستهای عمومی اقتصادی کشور را به عهده داشته و خواهد داشت.
طرحِ فراسیا...

برگزاری کارگاه یک روزه اقتصاد مقاومتی در استان گیلان

دوره یک روزه اقتصاد مقاومتی با پشتیبانی محتوای معاونت علمی سازمان بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور رشت برگزار شد. در این دوره مباحث عمومی شامل مفاهیم و کلیات اقتصاد مقاومتی و تبیین نقش دانشجویان در تحقق آن در قالب گروه های مطالبه گر تخصصی و مسایل بخش اقتصاد و صنعت  به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

برگزاری کارگاه یک روزه اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان شرقی

دوره یک روزه اقتصاد مقاومتی با پشتیبانی محتوای معاونت علمی سازمان بسیج دانشجویی در دانشگاه تبریز  برگزار شد. در این دوره مباحث عمومی شامل مفاهیم و کلیات اقتصاد مقاومتی و تبیین نقش دانشجویان در تحقق آن در قالب گروه های مطالبه گر تخصصی و مسایل بخش اقتصاد و صنعت  به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

مجلس «پژو» را تحریم می‌کند/ قرارداد محرمانه معنی ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح تحریم شرکت فرانسوی پژو توسط مجلس خبر داد.

آغاز دور تازه‌ کپی‌کاری محصولات فرانسوی در ایران/ پژو با ایران چه کرد؟

داخلی‌سازی محصولاتی که در سالهای گذشته در فرانسه تولید می‌شدند نه‌تنها پتانسیل صنعت قطعه‌سازی کشور را کاهش خواهد داد، بلکه در نهایت فقط هزینه‌هایی را به کشور تحمیل و ما را به کپی‌کار محصولات دست‌چندم اروپایی تبدیل خواهد کرد.

برای تجارت با روسیه مشکل حمل و نقل داریم/ تولیدکنندگان توانایی صادرات ندارند

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه ایران می‌تواند با افزایش حجم مبادلات تجاری جای خالی صادرات ترک را در بازار روسیه پر کند، عنوان کرد: باید با توجه به توانایی‌هایی که برای حضور در بازار روسیه داریم، از این فرصت استفاده کنیم تا صادرات‌مان را به روسیه سهولت بخشیم.

نتیجه بسته جدید دولت گرانی است نه خروج از رکود/این وام به جای خودروسازها باید به تولید می‌رسید

عضو کمیسیون و برنامه و بودجه مجلس گفت: بعید می‌دانم که کشور با بسته جدید دولت از رکود خارج شود و نتیجه این طرح دامن زدن به گرانی‌ها است.

هنوز برای انبار تسلیحات مان در آمریکا اجاره می‌پردازیم/ حقوقدانان ما در لاهه کاسبی می‌کنند

نخستین مجری بیانیه الجزایر در ایران گفت: هنوز هم انباری در ویرجینیا به نام «ویکتوری ون» وجود دارد که سالانه مبلغ قابل‌ توجهی اجاره از ایران برای آن انبار پرداخت می‌شود.

مقام آمریکایی: تحریم مناسب‌ترین روش برای مقابله با سپاه پاسداران است

یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا گفته تحریم‌های وضع شده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مناسب‌ترین روش برای مقابله با این سازمان است.

واردات کالاهای مشابه ساخت داخل ممنوع شد

معاون توسعه و فناوری معاونت فناوری ریاست جمهوری از تصویب طرح ممنوعیت واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل ساخته می‌شود، خبر داد.

کاهشی قابل توجه در صادرات کشور

آمارها نشان می‌دهد که کشورهای آسیایی همچنان در تجارت فرامرزی جمهوری اسلامی ایران سهم بسیار بالایی دارند به طوریکه بیش از ۹۳ درصد کالاهای صادراتی غیرنفتی ایران به آسیا صادر می‌شود و همچنین بیش از ۷۷ درصد نیازهای وارداتی ایران از کشورهای آسیایی تأمین می‌شود و در مجموع سهم کشورهای آسیایی از تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در حدود ۸۴ درصد است.

برنامه راهبردی برای سال 1404 نوشته ایم/ توسعه صادرات غیرنفتی با بستن دروازه های کشور غیرممکن است

"آقای تصمیم و جسارت" این اولین توصیفی است که از وزیرصنعت،معدن و تجارت دولت یازدهم به ذهن می رسد. تصمیم می گیرد و پای آن می ایستد. شاید برای همین باشد که طی دو سال گذشته با چالش های زیادی دست به گریبان بوده است.