پيامک ها
+آرشيو
پيامک ها
+آرشيو
ويژه ها
سر مقاله

ويترين محصولات
گزارش مشروح برگزاری نشست بحران اقتدار+عکس

نشست بحران اقتدار با محوریت موضوع جمعیت در تاریخ 6، 7 و 8 اسفندماه سال جاری در سازمان بسیج دانشجویی برگزار گردید. این نشست با حضور مسئولین، کارگروه‌های جمعیت در دانشگاه‌های سراسر کشور و با حضور اساتید صاحب نظر در این عرصه تشکیل گردید. 

بررسی نسبت افزایش جمعیت و توسعه اقتصادی

عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مسئله ما جمعیت نیست بلکه مدیریت است و وضع بد اقتصادی محصول جمعیت نیست بلکه محصول سوء مدیریت است.

نامه 25 دانشگاه به مجلس به منظور به تعویق انداختن اجرای سیاست های افزایش جمعیت

هدف اصلی دشمنان و عوامل داخلی آنها؛ اعم از فریب خورده و مغرض، جلوگیری و یا لااقل به تعویق انداختن اجرای سیاست های افزایش جمعیت در کشور به منظور کاهش مستمر قدرت ایران اسلامی در جهان است. بدین منظور دشمنان، حرکت گسترده ای را به منظور تردید افکنی در مورد بحران جمعیت سامان داده اند، تا بدین طریق اذهان را از این بحران حقیقی منحرف کرده و آن را طبیعی و کم اهمیت جلوه دهند.

بیانیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور درباره سیاست کلی جمعیت

بسیج دانشگاه های علوم پزشکی کشور درباره جمعیت و سیاست‌های کلی نظام درباره جمعیت بیانیه‌ای منتشر کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

سیاست‌ تنظیم خانواده چگونه سبک زندگی ایرانی را تغییر داد؟

نگاهی به تغییر باورها و نگرشهای ایرانیان در اثر تبلیغات سیاست‌های تنظیم خانواده از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۱در گفتگوی تفصیلی با پژوهشگر جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی

سیاست حمایت مالیاتی برای افزایش جمعیت

بررسی قوانین مالیاتی کشورهای پیشرفته نشان دهنده نقش پررنگ سیاست افزایش جمعیت در آنها است. به طوریکه متناسب با جمعیت خانوار، انواع معافیتهای مالیاتی اعمال خواهد شد.

ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه توسط رهبر معظم انقلاب

لزوم تحقق متوسط رشد اقتصادی ۸ درصد/ تدوین راهبرد ملی مبارزه با فساد/ انعقاد پیمان پولی دو و چندجانبه

دستکاری پنهانی آمارها توسط برخی مدیران برای تداوم کاهش جمعیت ایران!

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا گفت:‌ عده‌ای می‌خواهند جمعیت را عادی نشان دهند، ابایی هم از دستکاری آمار ندارند حتی برخی مدیران دولتی، پنهانی در حال ادامه برنامه کنترل جمعیت هستند.

تأثیر رأی جدید دیوان عدالت در رسیدگی به پرونده‌های مرخصی زایمان

معاون قضایی در امور شعب دیوان عدالت اداری درباره تأثیر ایجاد رویه توسط هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در رسیدگی به پرونده‌های مرخصی زایمان توضیحاتی ارائه کرد.

بحران جمعیت، یک جنگ تمام عیار

بهره مندی از نیروی انسانی زیاد و کارآمد سرمایه ی بزرگی است که با تامین شروطی می تواند استقلال، رفاه نسبی و قدرت بین المللی را برای مردم هر کشوری به ارمغان آورد. از سوی دیگر محدود کردن تعداد نیروی انسانی جز در شرایط خاص و اضطراری، از جمله اشتباهات راهبردی بزرگی است که قدرت هر ملتی را به سمت افول می برد. این مسئله که جمعیت از مولفه های اساسی قدرت است، شواهد تاریخی جالبی دارد که دانشمند برجسته ای چون ویل دورانت نیز ...

آخرین وضعیت طرح افزایش جمعیت در سال 94

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام اینکه به بانک اطلاعات جامعه سالمندی در کشور نیازمندیم به طرح افزایش جمعیت تعالی خانواده اشاره کرد و گفت: این طرح هنوز به صحن علنی مجلس نیامده و منتظر بررسی نهایی در صحن علنی است که بتوانیم آن را ابلاغ کنیم.

سیاست حمایت مالیاتی برای افزایش جمعیت

بررسی قوانین مالیاتی کشورهای پیشرفته نشان دهنده نقش پررنگ سیاست افزایش جمعیت در آنها است. به طوریکه متناسب با جمعیت خانوار، انواع معافیتهای مالیاتی اعمال خواهد شد.

«تعالی جمعیت» و «تنظیم خانواده»؛ بی‌ثمرترین طرح سال ۹۳

مردادماه سال ۹۰ بود که مقام معظم رهبری به طور رسمی و علنی به موضوع جمعیت و لزوم مقابله با سیاست‌های تحدید نسل اشاره کردند و بیان داشتند که هر اقدام و تدبیری برای کم کردن جمعیت می‌بایست پس از ۱۵۰ میلیون نفر صورت بگیرد.