سر مقاله

ويترين محصولات
نظام سلطه دشمن اصلی انقلاب اسلامی

گزارش جلسه دشمن شناسی و استکبار ستیزی در جمع انجمن های اسلامی دانش آموزی استان اصفهان

امضای مشروط رهبری/رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا برای لغو تحریم‌ها تضمین کتبی بدهند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بررسی‌های دقیق و مسئولانه برجام در مجلس شورای اسلامی و شورایعالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را در خصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه کشور صادر فرمودند.

دانلود کتاب"برجام دروازه نفوذ"

معاونت علمی سازمان بسیج دانشجویی بعد از جمع بندی وتدوین متن توافق وین و ارایه ی رسمی آن، با تشکیل کارگروهی ویژه به بررسی دقیق و کارشناسی متن برجام پرداخت.
این بررسی ها با مشارکت اساتید و نخبگان دانشگاهی از مطرح ترین دانشگاههای کشور و متخصصان حوزه های مرتبط با برجام صورت گرفته است.
نتیجه ی این بررسی ها منجر به تالیف کتابی با عنوان«برجام دورازه ی نفوذ» گشت

پاسخ‌ به ۱۲ سوال کمیسیون ویژه برجام درباره: «سرنوشت تحریم‌ها در برجام»

معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی از دو سال گذشته با راه‌اندازی کارگروه تحریم در قرارگاه شهید احمدی روشن اقدام به بررسی و رصد تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران نموده است. به همین سبب پس از حصول توافق نهایی «برجام» تحلیل خود از وضعیت و سرانجام تحریم‌های اقتصادی در برجام را در قالب گزارش «سرنوشت تحریم‌ها در برجام» منتشر کرد.

فرصت نقد و بررسی مناسب برجام در رسانه ملی محقق نشده است!

در نامه 70 مسئول علمی بسیج دانشجویی خواهران به رئیس رسانه ملی آمده است: حتی با فرض ایجاد تعاملات جهانی، شرکت‌های داخلی نوپای تولیدکننده محصولات بومی کم کم منزوی و سرمایه‌ها به خارج از کشور سرازیر و واردات افزایش می‌یابد.

دانلود جزوه پاسخی برای تاریخ

انقلاب اسامی امروز در یک مقطع تاریخی و تاریخ ساز قرار گرفته است. تعبیر پیچ تاریخی از رهبر معظم انقاب اسامی و نیز شرایط منطقه‌ای و جهانی مؤید این موقعیت استثنایی و تاریخی است. در چنین شرایطی، انقلاب اسامی به بهانه توافق هسته‌ای در معرض یک آزمون بزرگ قرار دارد. مسئله توافق هسته‌ای و تأثیر آن در سرنوشت بلند مدت کشور یک مسئولیت مهم و قطعی، بر دوش دلسوزان انقلاب اسامی قرار میدهد که نمیتوانند نسبت به این...

بیانیه‌ی تحلیلی بسیج دانشگاه صنعتی شریف پیرامون ابعاد فنی برجام

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف پیرامون ابعاد فنی برجام بیانیه‌ای تحلیلی صادر کرد که متن بیانیه بدین شرح است:
 

بررسی برخی ابعاد علمی "برجام" با نگاهی نو

ضرورت دارد در بررسی چنین اتفاق مهمی در ابعاد جهانی و بین المللی به یکی دیگر از بعدهای این مسئله که خوی استکباری و سلطه گری و خود برتربینی کشورهای امریکایی و اروپایی و به ویژه همین کشورهای ۵+۱ است، توجه ویژه داشته باشیم.در بررسی این موضوع در ابتدای سخن بر می خوریم به کلام نورانی و ارزشمند امیرالمومنین (علیه السلام) که فرموندند؛
العلم سلطان لازمه ی رسیدن به آقایی و بزرگی، علم است.

دانلود ارائه و جزوه تحریم

  در این جزوه به صورت علمی بررسی می شود که آیا مطابق با جمع بندی صورت گرفته در وین، آیا همه تحریمها برداشته می شود؟ تحریمهایی که برداشته می شوند چگونه برداشته می شوند؟ آیا تحریمها لغو می شوند یا تعلیق؟
بررسیهای انجام شده از متن توافق جامع (برجام) حاکی از عدم رعایت خطوط قرمز در حوزه تحریمها و وجود ابهامات جدی و بسیار مهم در برخی از تحریمهای مهم از جمله تحریم دسترسی به پول نفت است. در نتیجه به نظر نمی ر...

پیمان پولی راهکار بهبود مبادلات مالی بین ایران و روسیه

رییس اتاق بازرگانی مشترک بازرگانی ایران و روسیه معتقد است که پایین آمدن ارزش روبل تنها مشکل مبادلات تجاری ایران و روسیه نیست بلکه نوسانات ریال هم در صادرات کالاهای روسیه به ایران تاثیر منفی می‌گذارد.

پیمان پولی دوجانبه و سرمایه‌گذاری چین در ایران

گرچه کشور چین تاکنون با بیش از ۳۷ کشور جهان پیمان پولی دوجانبه امضاء کرده که نشان از تمایل این کشور به حذف دلار و یورو از عرصه تجارت خارجی این کشور دارد، ولی انفعال مسئولین جمهوری اسلامی تا پیش از این باعث شده ایران در این زمینه دستاوردی نداشته باشد.

نمایشگاه ملی روسیه فردا در تهران آغاز به کار می‌کند

نمایشگاه ملی کشور روسیه با عنوان "گفتمان تجاری و صنعتی ایران و روسیه"، با حضور بزرگ‌ترین شرکت‌های روسیه و سخنرانی وزرای دو کشور از فردا دوشنبه ۳۰ آذر، در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار خواهد کرد.

روسیه تعرفه واردات از ایران را حذف می‌کند

وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد: این کشور در حال بررسی کاهش و یا حذف تعرفه واردات محصولات کشاورزی از ایران است.

تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه، تجارت دو کشور را ۲۶ درصد کاهش داد

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۱۰ ماهه ژانویه تا اکتبر امسال با افت ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۸.۲ میلیارد دلار رسید/ این مبادلات تجاری در ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۱.۲ میلیارد دلار بود.

پوتین خواستار امضای پیمان پولی دوجانبه با ایران شد

رئیس‌جمهور روسیه خواستار امضای پیمان پولی دوجانبه با ایران شد، حال باید منتظر ماند آیا بانک مرکزی ایران در این باره مقاومت می‌کند یا به این خواسته پاسخ می‌دهد.

پیمان پولی؛ آنچه ما حرفش را زدیم و روس‌ها عمل کردند/ ۱۵ پیمان پولی و چشم‌انداز جهش روبل

پیمان‌های پولی از راهکارهای مدیریت منابع ارزی به ویژه در شرایط تحریم است، چیزی که در کمتر از ۲ سال از تحریم روسیه منجر به بیش از ۱۵ پیمان با کشورهای دنیا و حتی اتحادیه اروپایی شده است، در این میان باوجود شعارهای بسیار، بدنه اصلی بانک مرکزی در حوزه ارزی همچنان معتقد به معامله با ارز‌های رایج است.

کاغذ بازی، مانع پیمان پولی ایران و ترکیه

بیش از یک‌سال از به امضا رسیدن پیمان پولی دو جانبه میان ایران و ترکیه و فعال شدن سیستم بانکی برای نقل و انتقالات پولی دو طرف برای استفاده از پول ملی در روابط تجاری می‌گذرد اما این پیمان هنوز از سوی بانک مرکزی اجرایی نشده است.

پوتین خواستار امضای پیمان پولی دوجانبه با ایران شد

رئیس‌جمهور روسیه خواستار امضای پیمان پولی دوجانبه با ایران شد، حال باید منتظر ماند آیا بانک مرکزی ایران در این باره مقاومت می‌کند یا به این خواسته پاسخ می‌دهد.