پيامک ها
+آرشيو
پيامک ها
+آرشيو
ويژه ها
سر مقاله

ويترين محصولات
برگزاری کارگاه نقش آفرینی جریان دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

کارگاه نقش آفرینی جریان دانشجویی با موضوع" مهندسی دانشجوی انقلابی از منظر روشن" توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار گردید.

ناکارآمدی مدیریتی عامل درمان محوری نظام سلامت

مشکلات اصلی نظام سلامت کشور رشد فاجعه بار بیماری های غیر واگیردار و عدم برنامه ریزی لازم برای پیشگیری آنها و پرداخت از جیب مردم بابت دریافت خدمت درمان است

آگاهی نسبت به مسائل کشور لازمه تحقق جنبش نرم افزاری

مراسم جشن دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،روز پنجشنبه 16مهرماه با حضور اعضای مختلف کمیته ها،کانون ها و تشکل های دانشجویی و سخنرانی مسئول کارگروه نظام سلامت سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.

بیانیه دانشجویان پزشکی علیه ادعاهای فرادرمانی فرقه «حلقه»

مجمع قرآن و عترت دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص ادعاهای پزشکی فرقه ضاله حلقه بیانیه‌ای را منتشر و تأکید کرده است: هر ادعای علمی در حوزه علوم پزشکی باید مبتنی بر روش تحقیقات پزشکی انجام شود.

نامه بسیج دانشجویی به وزیر بهداشت در خصوص لزوم توجه مسئولان به تخلفات پزشکی

شاهد ناکارامدی دادگاه‌های نظام پزشکی، تبرئه شدن خیل عظیم پزشکان متخلف و جولان آنها در نظام سلامت بدون دغدغه‌ی خاطر از عواقب آن است. لذا از مجلس محترم تقاضا می‌شود با اصلاح قانون مانع حضور ذینفعان در مقام رسیدگی به شکایات شده و با تشکیل نهاد قضایی مستقل زمینه را برای احقاق حقوق بیماران – که درحال حاضر هیچ پناهی ندارند- فراهم سازند.

بیانیه بسیج دانشجویی ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور در مورد طرح تحول سلامت

سوال کلیدی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور از متولیان نظام سلامت

مجلس به دنبال افزایش اعتبار بیمه ها در بودجه 95/فاکتورهایی که کشورها براساس آن بودجه سلامت را ...

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم مشخص کردن سهم نظام سلامت از تولید ناخالص داخلی به فاکتورهایی که کشورهای جهان براساس آن بودجه نظام سلامتشان را افزایش می دهند اشاره کرد و گفت:«در کشورها، افزایش سن جمعیت و تکنولوژی داروهای گران قیمت باعث افزایش بودجه نظام سلامت در این کشورها شده است. در کشور ما نیز باید به این مسئله دقت شود.»

پیشنهاد برای بودجه 95/کمبود شدید پزشک و پرستار/بدهی 8500میلیاردی بیمه‌ها

هزینه‌های نظام‌های سلامت در دنیا، پیشنهادات وزارت بهداشت برای بودجه 95، بدهی بیمه‌ها و اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها، کمبود نیروی پرستاری در کشور و اقدامات وزارت بهداشت برای کاهش بار خدمات پرستاران، تعریف مراقبان سلامت در نظام بهداشتی درمانی کشور و کمبود شدید پزشک جهت استقرار برنامه پزشک خانواده از جمله مباحثی بود که در دومین نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد.

توصیه سردار نقدی به بیمه‌ها/ پیشنهاد راه‌اندازی منطقهٔ آزاد پزشکی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با توصیه‌ای به بیمه‌ها و ارائه پیشنهاد راه‌اندازی منطقهٔ آزاد پزشکی گفت: متاسفانه بسیاری از مهاجرت‌ها به شهر‌های بزرگ به دلیل وجود بیماری و نیاز درمانی است، همچنین می‌توانیم ۹۸ درصد دارو و تجهیزات پزشکی را خودمان تولید کنیم.

۷۶ درصد مرگ و میر کشور به دلیل بیماری‌های غیرواگیر/افزایش مالیات سیگار در دستور کار

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: ۷۶ درصد مرگ و میر در کشور به علت بیماری‌های غیرواگیر به وقوع می‌پیوندد که در این میان بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

چانه‌زنی برای اعتبار طرح پرهیاهوی سلامت

در روزهايي كه بهارستاني‌ها در شمارش معكوس مجلس نهم خود را براي بررسي لايحه بودجه 95 آماده مي‌كنند، دستگاه‌ها هم درتلاشند سهم بيشتري از بودجه را به خود اختصاص دهند. در اين ميان وزارت بهداشت كه با اجراي طرح تحول سلامت حسابي دخل و خرجش به هم ريخته است نيز براي جور كردن منابع پايدار طرح تحول چانه‌زني‌هايش را آغاز كرده است. بر اين اساس هاشمي با اشاره به اينكه پايدار شدن منابع طرح تحول مشروط به...

منابع درمانی صندوق بیمه‌های اجتماعی هم پاسخگوی هزینه‌های وزارت بهداشت نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیه کرد تا با انتشار جزئیات آماری نحوه توزیع منابع مربوط به اجرای طرح تحول نظام سلامت به نگرانی‌های نمایندگان مجلس خاتمه دهد
 

اجرای طرح تحول سلامت نتوانسته ارجاع بیماران شهرستانی به تهران را متوقف کند

داستان بیماران شهرستانی و کمبود امکانات درمانی برای این بیماران داستانی است دنباله دار که حتی اجرای طرح تحول سلامت به عنوان طرحی که ادعا می شود ارجاع بیماران از شهرستان به تهران را کاهش داده است؛ هم نتوانسته دردی از این بیماران دوا کند، بیمارانی که علاوه بر رنج کمبود امکانات درمانی از پرداخت هزینه های بالای درمانی هم ناتوان هستند .

عدم تجمیع بیمه‌ها برخلاف منافع ملی است

قائم مقام وزیر بهداشت بر لزوم افزایش کیفیت خدمات سازمان‌های بیمه‌گر تاکید کرد و گفت: عدم تجمیع بیمه‌ها به ضرر مردم و برخلاف منافع ملی است.

طرح تحول سلامت نتوانست اهداف برنامه پنجم توسعه را محقق کند

رئيس كميسيون بهداشت مجلس گفت:طرح تحول نظام سلامت در حالي كه در تدوين برنامه ششم توسعه قرار است تغييرات اساسي در آن حادث شود، در راستاي اهداف برنامه پنجم توسعه نتوانست آن‌طور كه بايد و شايد انتظارات بخش درمان را محقق كند. كاهش هزينه‌هاي مردم و رقمي ‌كه افراد از جيب خود براي درمان مي‌پردازند مسأله‌ای مهم و ضروري است و مهم‌تر از آن بودجه و وقتي است كه بايد براي پيشگيري به جاي درمان روي ...