پيامک ها
+آرشيو
پيامک ها
+آرشيو
ويژه ها
سر مقاله

ويترين محصولات
ابراهیمی: دولت شدیدترین برخورد را با دانشجویان انجام می‌دهد / رئیسی: مجلس در مورد شیر و تخم مر...

صبح امروز نشست خبری با موضوع بررسی قراردادهای نفتی جدید،در سالن شهید شهبازی سازمان بسیج دانشجویی با حضور اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار شد.

بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی نفت دانشگاه امیرکبیر ایرادات اصلی قراردادهای جدید نفتی را تشریح کرد

بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی نفت دانشگاه امیرکبیر ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با وزارت نفت برای تجدیدنظر در قراردادهای جدید نفتی، ایرادات اصلی این قراردادها را تشریح کرد.

خسارت های سنگین عدم اصلاح مصوبه دولت درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران

الگو و ساختارمصوب هیئت دولت، دچار نقاط ابهام و ضعفهای ساختاری و موارد متعددی همچون تقویت خام فروشی و عجین کردن خام فروشی در آینده بلند مدت کشور، کاهش شدید درآمدهای ملی به واسطه ی پرداخت چند میلیارد دلاری بابت پاداش طرف مقابل، تضعیف حاکمیت ملی، تضعیف تولید صیانتی حضور چند دهه ی سرمایه گذاران خارجی و وابستگی به طرف مقابل و موارد دیگر است.

نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران به رئیس‌جمهور

تحقق نیافتن بندهای مرتبط با توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تداوم تشویق سرمایه‌گذاران برای تولید محصولات با ارزش افزوده بسیار ناچیز توسط پتروشیمی‌های بالادستی گازی، همگی جزء مضرات بزرگ کاهش قیمت خوراک پتروشیمی‌های گازی است.

نامه سرگشاده به زنگنه/ رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران را به لندن نبرید

بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با ارسال نامه ای به وزیر نفت تاکید کرد که برگزاری سمینار رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران در لندن مخالف عزت و منافع ملی و اسلامی است و مکان این سمینار باید تغییر کند.

حذف سامانه کارت های هوشمند سوخت قاچاق بنزین را به دنبال خواهد داشت

بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه تک‌‌نرخی شدن قیمت بنزین، سامانه راهبردی کارت‌های هوشمند سوخت را در معرض خطر جدی قرار داده است، اعلام کرد: حذف سامانه کارت‌های هوشمند، قاچاق بنزین را به دنبال خواهد داشت.

نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی تهران به نوبخت درباره حذف کارت سوخت

 بسیج دانشجویی دانشکده فنی تهران در نامه‌ای به معاون محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، درباره تک نرخی شدن بنزین و خطر حذف کارت سوخت پیشنهاداتی ارائه کردند. مشروح این نامه به شرح زیر است.

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به نمایندگان مجلس در مورد قیمت خوراک پتروشیمی

در این نامه ضمن اشاره به اینکه فرمول قیمت گذاری خوراک گاز پتروشیمی ها نباید تابع قیمت محصولات نهایی این واحدها باشد، آمده است: فرمول نباید به نحوی تعیین شود که قیمت خوراک گاز پتروشیمی کمتر از 13 سنت (قیمت فعلی) شود.

طرح راهبردی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دولت یازدهم همچنان مظلوم است!

«مهمترین طرح راهبردی صنعت نفت بعد از پارس جنوبی»، «مهمترین طرح پالایشی کشور» و «طرحی که تکمیل آن از نان شب واجب‌تر است»، از جمله تعابیر بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در دو سال و نیم اخیر است و در ظاهر نشانه‌هایی از دیدگاه مثبت وی برای احداث این پالایشگاه است.

درخواست ۱.۶۲ میلیارد دلاری زنگنه از نوبخت برای واردات بنزین+سند

مدارک موجود نشان می‌دهد وزیر نفت در تاریخ ۱۰ اسفند ۹۳ از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخواست تامین یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار ارز برای واردات روزانه ۵.۶ میلیون لیتر بنزین را کرده است.

قراردادهای بیع متقابل یکبار مصرف بودند/ احتمال عدم استقبال از قراردادهای جدید نفتی ایران

رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی در نشستی دانشجویی درباره مدل جدید قراردادهای نفتی ایران (IPC) گفت: معرفی همزمان ۵۰ میدان در کنفرانس تهران به این معنا نیست که تمامی این میادین را با هم توسعه می‌دهیم و اولویت بندی نداریم.

نرخ خوراک پتروشیمی‌ها کاهش نمی‌یابد/ تسلیم فشارها نمی‌شوم

وزیر نفت گفت: نگاه من برای کشور درازمدت است، یک عده‌ای به من اصرار می‌کنند که قیمت خوراک پتروشیمی را پایین بیاور و عدم کارایی‌شان را با قیمت خوراک توجیه می‌کنند.

ورژن فرانسوی نفت

تکنیپ به‌ عنوان یک شرکت فعال در حوزه نفت و گاز، یکی از بزرگ ترین شرکت­ های ارائه­ دهنده خدمات کنترل پروژه، مهندسی نفت و گاز، حفاری ساحلی ، خشکی ، فراساحلی و ساخت سازه­ ها در صنایع مرتبط است. این گروه دارای 40 هزار نفر نیروی ماهر در سراسر جهان است که قابلیت ارائه خدمات در عمیق‌ ترین مخازن نفت و گاز در بستر دریا ، تا احداث بزرگ ترین و پیچیده‌ترین سازه‌های دریایی را دارد.

نقدی بر اظهارت درخشان در باره IPC

نظر به حساس و خطرناک بودن تحلیل مطرح شده مخصوصا اینکه در قالب دفاع از انقلاب و کشور, خودکفایی و اقتصاد مقاومتی و حفظ ارزش ها در شکل یک مدافع تمام عیار نظام, بیان گردیده است.

صادرات سالانه ۱ میلیارد دلاری برق/هدف از صادرات برق فقط کسب سود نیست

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به صادرات ۱ میلیارد دلاری برق گفت: هدف از صادرات برق فقط سود اقتصادی نیست، بلکه صادرات برق و تبادل الکتریکی با دیگر کشورها، افزایش تعاملات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را به دنبال دارد.

تامین منابع انرژی پاک تجدیدپذیر از ضرورت های نظام های اقتصادی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ محیط زیست به الزامی جهانی تبدیل شده و تامین منابع انرژی پاک تجدیدپذیر از ضروریات نظام های اقتصادی جهان است.

مصرف گاز خانگی کشور معادل اتحادیه اروپاست

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان این که در روزهای اخیر مصرف گاز خانگی به حدود 500 میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: نیم میلیارد مترمکعب گاز معادل مصرف ١٨ کشور اتحادیه اروپایی است درحالی که جمعیت این منطقه به ١٠ برابر جمعیت ایران می رسد.