پيامک ها
+آرشيو
پيامک ها
+آرشيو
ويژه ها
سر مقاله

ويترين محصولات
از دفن و امحاء تا کمبود و واردات محصولات کشاورزی

تلمبار شدن ده‌ها تن پیاز و خرید زیرقیمت گوجه فرنگی از کشاورزان تا دفن ۱۷۰۰ تن سیب زمینی و ۶۰ هزار تن مازاد این محصول که روی دست کشاورزن لرستانی مانده است، از مواردی است که حکایت از اضافه تولید این محصولات دارد.

"کودشیمیایی" و "چاه عمیق" میراث خبیث پهلوی/ایران به "رنسانس کشاورزی" نیاز دارد

استاد دانشگاه در حوزه کشاورزی برخی مؤلفه های وارداتی از غرب را برای محیط زیست و کشاورزی ایران به «سرطان» و «افعی» تشبیه کرد و گفت: کشاورزی ایران به یک رنسانس نیاز دارد و باید از مدل های بومی در توسعه کشاورزی استفاده کنیم.

برگزاری دوره مطالبه‌گری تخصصی کشاورزی در پردیس ابوریحان دانشگاه تهران

دوره نیمروزه مطالبه‌گری تخصصی کشاورزی درتاریخ 28 آبان در پردیس ابوریحان دانشگاه تهران برگزار شد.

وقاحت اشرافیت به حدی میرسد که بی محابا نعمت الهی را مبدل به نقمت می کنند

با وجود گرسنگی بسیاری از فقرای داخلی و خارجی وقاحت اشرافیت سالاری به حدی می رسد که اینگونه بی محابا نعمت الهی را مبدل به نقمت می کنند. باید متولیان دخیل در این پروژه به میز قضائی کشیده شوند

میزگرد تخصصی بررسی نرخ خرید تضمینی گندم برگزاری می‌شود

میزگرد تخصصی بررسی نرخ خرید تضمینی گندم به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران ۱ آذر برگزار می‌شود .

دوره نقش آفرینی تخصصی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

این دوره در تاریخ 7 آبان ماه در محل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و با حضور حدود 30 نفر از اعضای بسیج دانشجویی این پردیس برگزار گردید.

گزارش دوره اقتصاد مقاومتی شهرستان میبد استان یزد

این دوره یک روزه 8 آبان ماه امسال به میزبانی بسیج دانشجویی شهرستان میبد یزد و با تدریس مهدی ازرقی دبیر کارگروه کشاورزی قرارگاه شهید احمدی روشن برگزار گردید.

نامه 17 بسیج دانشجویی به رئیس جمهور پیرامون قیمت خرید تضمینی گندم‎

تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی گندم و اعلام به موقع آن توسط دولت، علاوه بر هدایت حدود 1.5 میلیون گندمکار به کشت این محصول، موجب افزایش حجم تولید و در نهایت زمینه خودکفایی در این محصول حیاتی را فراهم می‌آورد

گزارش خبری دوره تخصصی هسته های مطالبه گر بسیج دانشجویی دانشکده های کشاورزی و

این دوره از تاریخ 23 تا 25 اردیبهشت ماه در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

موانع صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

با تحریم واردات محصولات کشاورزی ترکیه به روسیه، فرصت مناسبی برای برخی محصولات ایرانی برای حضور در این بازار فراهم شده است.

کشاورزی می تواند جایگزین نفت شود/کشاورزان در انگلیس اعیان‌نشین هستند

یک پژوهشگر اقتصادی ضمن تشریح الگوی کشورهای موفق در زمینه کشاورزی، تصریح کرد، برای حل مشکلات این بخش دولت باید با تفکر خودکفایی و مدیریت جهادی وارد میدان شود.

فاسد شدن هزار تن گندم در دومین استان بزرگ تولیدکننده گندم

آنچه که امروز استان گلستان از آن رنج می برد تخلفات گسترده سودجویان و طمع ورزانی است که از گندم این محصول استراتژیک کشور برای خود نردبانی برای رسیدن به سود و پول بیشتر درست کرده اند .

آزمون و خطای سد سازی در میناب

چرا باید تجربه تلخ سد استقلال در میناب که به بزرگترین چالش محیط ‌زیستی کشور تبدیل ‌شده است، بار دیگر آزموده شود؟ این سد تازه چه پیامدهای زیست‌محیطی می‌تواند داشته باشد؟

انتزاع دوباره بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی، انحرافی بزرگ در اقتصاد کشور/ کسی که ۱۲ سال وزیر ...

رجایی گفت: همان‌هایی که اکنون داد بحران آب می زنند، سیاست‌های سال ها پیش خودشان بحران‌زا بود و کسانی که ۱۲ سال وزیر بودند و خودشان این کارها را کردند، امروز مدعی می‌شوند.

از دلسوزی آبی نیویورک‌تایمز تا اجرای طرح نکاشت در خوزستان

خبرگزاری نیویورک تایمز نیز در گزارشی درمورد وضعیت منابع آب در ایران، مصرف ۹۰ درصدی آب در بخش کشاورزی را عنوان کرده است. این خبرگزاری در بخشی از گزارش خود با استناد به صحبت‌های عیسی کلانتری، سعی کرده وضعیت منابع آبی کشور را بحرانی جلوه دهد.

سهم ایران از بازار محصولات کشاورزی روسیه فقط یک درصد

گزارش سازمان توسعه تجارت نشان می دهد واردات روسیه از ایران در سال 2014، 135 میلیون دلار بوده و در نهایت، ایران سهمی یک درصدی از بازار 11 میلیارد دلاری محصولات کشاورزی روسیه را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که بنا بر اظهار نظر کارشناسان، سالانه قریب به 30 درصد از محصولات کشاورزی کشور به ضایعات تبدیل می شود.

نماینده ویژه پوتین برای نهایی کردن موافقتنامه تجاری با ایران فردا به تهران می آید

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: هیات بلندپایه روسی متشکل از نماینده ویژه پوتین، وزیر کشاورزی و مسئولان بهداشتی این کشور برای بررسی محصولات تولیدی ایران و نهایی کردن تفاهم نامه و موافقتنامه تجاری در دو روز آینده به تهران سفر می کنند.

دغدغه مشترک نیویورک تایمز و عیسی کلانتری برای منابع آب ایران!

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز طی گزارشی از بحران آب در ایران نوشت: ایران با خشکسالی ۷ ساله مواجه است که هیچ نشانی از پایان آن دیده نمی شود.