آرشیو :
محاسبات نشان داده است که در 20 سال گذشته ارزش گازهای همراه نفت که بدون استفاده در هوا سوخته، معادل 60 میلیارد دلار بوده است، در حالی که توان داخلی برای جمع آوری گازهای همراه نفت و تولید برق در کوتاه مدت وجود دارد.
نظام سلامت کشور از حوزه های بسیار مهم و حساس کشور می باشد.نیازمندیهای موجود در این حوزه بسیار نامحدود است و باید با مدیریت درست منابع سلامت،حداکثر امکانات را برای بهره وری درست و بهینه کشور از خدمات نظام سلامت فراهم کرد.
مدل توسعه در جمهوري اسلامي، به اقتضاي شرايط فرهنگي، تاريخي، مواريث و اعتقادات و ايمان اين مردم، يك مدل كاملًا بومي و مختص به خود ملت ايران است؛ از هيچ جا نبايد تقليد كرد؛ نه از بانك جهاني ، نه از صندوق بين المللي پول، نه از فلان كشور چپ، نه از فلان كشور راست؛ هرجا اقتضايي دارد.
مثلًا وقتي مسأله ي تجارت جهاني و ورود به بازارهاي جهاني مطرح مي شود، اين اميد در آن ها به وجود مي آيد كه شايد بناست نظام اسلامي هم بتدريج در نظام بين المللي مادي حل شود؛ كه اگر چنين اتفاقي بيفتد، همه ي محاسباتش در اختيار آن هاست.
اندکی پس از آغاز گام اول طرح تحول نظام سلامت، مسئولین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی «واقعی نبودن تعرفه‌های پزشکی» را به عنوان عامل اصلی بسیاری از مشکلات نظام سلامت معرفی کردند. به بیان دیگر این مسئولین اعلام کردند که غلبه بر کیفیت پایین خدمات و غیبت پزشکان در بیمارستان‌های دولتی، کمبود پزشک در مناطق محروم، دریافت زیرمیزی از بیماران، سهم بالای پرداخت از جیب مردم و سایر مشکلات نظام سلامت به شرط «واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی» امکان‌پذیر است.
یادداشتی از علی رضوان زاده در حوزه مباحث تجارت خارجی و چالش های موجود
دسترسی عادلانه به خدمات مختلف کشور از آرمان‌های اساسی جمهوری اسلامی است. یکی از مهم‌ترین آن، عدالت در دسترسی به خدمات نظام سلامت است. 
سیستم پولی و بانکی ایران متهم اصلی اوضاع بد اقتصادی جامعه‌ی ایرانی است، زیرا پول و ثروت در دست این بخش از اقتصاد است. در سال‌های اخیر، شاخص‌های اقتصادی، شرایط اقتصاد ایران را رو به رشد گزارش نمی‌دهند، اما چرا شُعبات بانکی با سرعت بالا در کوچه‌وخیابان‌های شهر در حال گسترش هستند؟
پس از رونمایی از مدل جدید قراردادهای نفتی در هفتم و هشتم آذرماه در کنفرانس تهران، قرار است که از این مدل قرارداد در ماه فوریه در لندن نیز رونمایی شود. رونمایی از این قرارداد در تهران دستاوردهای زیادی را برای کشور داشته است که مهمترین این دستاوردها حضور شرکت های خارجی در ایران و معرفی  ایران در رسانه های دنیا به عنوان یکی از قطب های انرژی است.
ملزم نبودن شرکت ملی نفت برای جمع‌آوری گازهای همراه تولید نفت موجب شده است طرح‌های این شرکت برای انجام این مهم ناکارآمد باشد.
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|