آرشیو :
«مهمترین طرح راهبردی صنعت نفت بعد از پارس جنوبی»، «مهمترین طرح پالایشی کشور» و «طرحی که تکمیل آن از نان شب واجب‌تر است»، از جمله تعابیر بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در دو سال و نیم اخیر است و در ظاهر نشانه‌هایی از دیدگاه مثبت وی برای احداث این پالایشگاه است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح تحریم شرکت فرانسوی پژو توسط مجلس خبر داد.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بانک مرکزی نباید به تهدید لفظی بسنده کند، گفت: رشد بدبینی مردم به یک موسسه مالی و بانکی نشانگر ضعف نظارتی دولت از طریق بانک مرکزی است.
با تحریم واردات محصولات کشاورزی ترکیه به روسیه، فرصت مناسبی برای برخی محصولات ایرانی برای حضور در این بازار فراهم شده است.
یک پژوهشگر اقتصادی ضمن تشریح الگوی کشورهای موفق در زمینه کشاورزی، تصریح کرد، برای حل مشکلات این بخش دولت باید با تفکر خودکفایی و مدیریت جهادی وارد میدان شود.
داخلی‌سازی محصولاتی که در سالهای گذشته در فرانسه تولید می‌شدند نه‌تنها پتانسیل صنعت قطعه‌سازی کشور را کاهش خواهد داد، بلکه در نهایت فقط هزینه‌هایی را به کشور تحمیل و ما را به کپی‌کار محصولات دست‌چندم اروپایی تبدیل خواهد کرد.
رییس اتاق بازرگانی مشترک بازرگانی ایران و روسیه معتقد است که پایین آمدن ارزش روبل تنها مشکل مبادلات تجاری ایران و روسیه نیست بلکه نوسانات ریال هم در صادرات کالاهای روسیه به ایران تاثیر منفی می‌گذارد.
گرچه کشور چین تاکنون با بیش از ۳۷ کشور جهان پیمان پولی دوجانبه امضاء کرده که نشان از تمایل این کشور به حذف دلار و یورو از عرصه تجارت خارجی این کشور دارد، ولی انفعال مسئولین جمهوری اسلامی تا پیش از این باعث شده ایران در این زمینه دستاوردی نداشته باشد.
آنچه که امروز استان گلستان از آن رنج می برد تخلفات گسترده سودجویان و طمع ورزانی است که از گندم این محصول استراتژیک کشور برای خود نردبانی برای رسیدن به سود و پول بیشتر درست کرده اند .
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم مشخص کردن سهم نظام سلامت از تولید ناخالص داخلی به فاکتورهایی که کشورهای جهان براساس آن بودجه نظام سلامتشان را افزایش می دهند اشاره کرد و گفت:«در کشورها، افزایش سن جمعیت و تکنولوژی داروهای گران قیمت باعث افزایش بودجه نظام سلامت در این کشورها شده است. در کشور ما نیز باید به این مسئله دقت شود.»
|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10... > >|